Most protetyczny

Most protetyczny czy implant – czyli czym uzupełnić braki w uzębieniu❓
Luka w uzębieniu to nie tylko problem estetyczny 🫢. Pozostałe zęby zaczynają migrować, szybciej się ścierać, a tkanka kostna zanikać. Prowadzi to do utraty kolejnych zębów, a nawet problemów trawiennych czy bólów w obrębie szyi, karku i pleców. Czym zastąpić braki w uzębieniu❓
🦷 Most protetyczny: wykonanie to krótszy i tańszy proces. Korona wymaga jednak oparcia na dwóch zdrowych zębach, które często trzeba nieco zeszlifować, bądź na implantach. Ponadto, należy szczególnie dbać o sąsiadujące zęby, gdyż bardzo łatwo o gromadzenia się resztek pokarmu dookoła korony. Dlatego most protetyczny polecany jest głównie pacjentom, u których stwierdzono niewystarczającą grubość kości do wszczepienia implantu zębowego.
🦷 Implant zębowy: najbardziej nowoczesny i bezpieczny sposób odbudowy zgryzu. W przeciwieństwie do mostu protetycznego, nie musimy szlifować sąsiadujących zębów. Po wszczepieniu implantu następuje zjawisko osteointegracji – dzięki biokompatybilnemu tytanowi, organizm traktuje go jak naturalny ząb. Dzięki temu zatrzymujemy proces zanikania kości, zmiany rysów twarzy i innych konsekwencji braków w uzębieniu.