Higienizacja stomatologiczna

Zęby towarzyszą nam od pierwszych miesięcy życia i już od samego początku powinniśmy pamiętać, że zdrowe zęby to nie tylko te bez próchnicy, ubytków i braków, ale również zęby bez osadu, kamienia i przebarwień spowodowanych codzienną funkcją zębów gryzieniem pokarmów.

Mycie, nawet najdokładniejsze, nie wystarczy, ponieważ pomiędzy zębami istnieje wiele szczelin i przestrzeni, które są niedostępne dla szczoteczki. Nawet przy dokładnym oczyszczaniu zębów dwa razy dziennie nikt z nas nie jest w stanie całkowicie pozbyć się osadów pozostających na powierzchni zębów, które z początku są miękkie, a z czasem twardnieją i zmieniają swoją konsystencję przemieniając się
w kamień nazębny, który narastając naciska na kość i doprowadza do jej zaniku, co w konsekwencji doprowadza do ruchomości zębów i ich utraty.
Komukolwiek z nas trudno jest wyobrazić sobie, że zęby, które przez lata są sztywno osadzone w jamie ustnej, mogą z wiekiem przemieszczać się, rozchwiać czy wypaść.

Aby uniknąć tych nieprzyjemnych następstw upływu czasu, powinniśmy zadbać o zęby nie tylko myjąc je i lecząc próchnicę, ale również systematycznie oczyszczając kamień i osad w gabinecie profesjonalisty higienistki stomatologicznej.

HIGIENIZACJA STOMATOLOGICZNA to zabieg profilaktyczny przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym polegający na usunięciu kamienia naddziąsłowego
i poddziąsłowego, usunięciu osadów i płytki bakteryjnej i przebarwień z niedostępnych miejsc, wypolerowaniu wszystkich powierzchni zębów oraz zabezpieczeniu ich powierzchni lakierem fluorowym,
który dodatkowo zabezpieczy te powierzchnie przed próchnicą i atakiem bakterii.

Objawem, który często umyka naszej uwadze, jest krwawienie dziąseł zdarza się to często z powodu stanu zapalnego toczącego się między zębami, czasem powodem jest nierówne wypełnienie lub kamień poddziąsłowy przyklejony do powierzchni zęba w niedostępnym miejscu. Krwawienie i stan zapalny często prowadzą do obrzęku dziąsła w tym miejscu i zmiany jego koloru na ciemnoczerwony.

Gdy zauważymy krwawienie dziąseł, często kupujemy delikatniejszą szczotkę do zębów, nie chcąc podrażnić krwawiącego miejsca – jest ono coraz słabiej oczyszczane, a stan zapalny jest coraz większy z dziąsła przechodzi na kość i powoduje jej zanik i utratę, a co za tym idzie, rozchwianie zębów. Pamiętajmy: takie krwawiące miejsce należy czyścić bardzo dokładnie, ponieważ tylko w ten sposób możemy zlikwidować początkowy stan zapalny. Jeżeli to nie wystarczy, to właśnie HIGIENISTKA jest osobą, która będzie wiedziała, jak wyleczyć krwawiące miejsce i co zrobić, aby takie problemy nie powtórzyły się w przyszłości.

Oczywistym jest, że każdy z nas myje zęby. Gdy pytamy pacjentów, jak to robią, zawsze odpowiedź jest podobna – normalnie. Niestety pod tym słowem kryje się wiele różnych znaczeń, innych dla każdego z pacjentów.
To, co dla jednych jest normalne, dla innych jest za słabe, a dla drugich za silne. Pamiętajmy, że to HIGIENISTKA wie, jak dokładnie umyć zęby, aby były wyczyszczone, a nie wyszorowane. Wie, co zrobić, aby osad nie zostawał na powierzchniach, których nie widzimy i abyśmy przez zbyt mocne szorowanie zewnętrznych powierzchni zębów nie tworzyli tzw. ubytków klinowych, czyli wrażliwych miejsc przy dziąśle.

W gabinecie HIGIENISTKI możemy uzyskać informacje, jaka szczoteczka będzie dla nas najlepsza, jakim sposobem szczotkować zęby, jaka pasta spełni nasze oczekiwania. To właśnie tam dowiemy się wszystkiego o czyszczeniu zębów, nitkowaniu, szczoteczkach międzyzębowych i innych dodatkowych przyrządach, o których istnieniu nic nie wiedzieliśmy, a których używanie może sprawić, iż nasze zęby pozostaną zdrowe do późnej starości.

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA jest również w naszych gabinetach profesjonalistką odpowiedzialną za zabiegi wybielania zębów, to ona dobierze rodzaj zabiegu, przeprowadzi go oraz oceni jego efekt. Higienistka zna również wszystkie odpowiedzi na pytania dotyczące olśniewająco białych zębów. Wybielanie jest skomplikowanym zabiegiem, który można przeprowadzić w gabinecie lub w domu pacjenta. Zabieg ten może mieć wiele konsekwencji, dlatego każdy pacjent planujący zmianę koloru swoich zębów powinien być pod opieką profesjonalisty.

DYPLOMOWANA HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA jest osobą wyszkoloną w dziedzinie profilaktyki chorób dziąseł – przyzębia i kości,
i to ona potrafi bezbłędnie ocenić stan naszych zębów i dziąseł. Rozpoznaje najmniejsze symptomy choroby dużo wcześniej niż pacjenci samodzielnie w domu. Korzystając ze specjalistycznych narzędzi powiększających powiększenia – lup stomatologicznych o bardzo jasnym świetle – dostrzeże kamień nazębny w najciemniejszych zakamarkach jamy ustnej, tam, gdzie pacjentom w łazience jest bardzo trudno go zobaczyć i ocenić. Profesjonalne zabiegi HIGIENIZACJI zapewniają zdrowie zębom i dziąsłom, zabezpieczając cały organizm przed szkodliwym wpływem bakterii, które przez uszkodzone stanem zapalnym i kamieniem nazębnym dziąsło dostają się do krwiobiegu, osadzają się na ścianach tętnic i żył jako płytki miażdżycowe, a nawet przepływają z krwią do innych narządów, powodując ich uszkodzenie.

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA to również nieoceniona pomoc dla rodziców walczących z niechęcią dzieci do mycia zębów. Poprzez WIZYTY INSTRUKTAŻOWE można wpłynąć na młodych pacjentów i nauczyć ich, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Takie wizyty odbywają się co parę tygodni i polegają na ocenie higieny jamy ustnej u dziecka, wskazaniu nieprawidłowości i wspólnej pracy nad lepszym oczyszczeniem zębów. Młody pacjent przynosi na wizytę swoją szczoteczkę do zębów, pokazuje, jak nią czyści zęby i wspólnie
z HIGIENISTKĄ pracuje nad poprawą techniki mycia. Często też, dla łatwiejszej oceny efektów mycia, HIGIENISTKA wybarwia płytkę nazębną specjalnym płynem, co pomaga dostrzec osad i go usunąć.

POLECANE PRODUKTY DO HIGIENY JAMY USTNEJ

Jako specjaliści o wieloletnim doświadczeniu mieliśmy okazję sprawdzić produkty do utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej wielu znanych marek. Dzięki temu wiemy, jakie pasty do zębów, szczoteczki do zębów czy płyny do płukania jamy ustnej są najlepsze dla zdrowia naszych pacjentów.

Od lat polecamy produkty, z którymi łączy nas pasja do pięknych uśmiechów. Szeroki asortyment produktów dostępnych w naszych gabinetach pozwala dobrać szczoteczkę oraz płyn odpowiednio do potrzeb każdego pacjenta.


GŁOWNO

tel.: 42 710 76 47 | 697 107 647

ul. T. Czackiego 2

95-015 Głowno

ŁÓDŹ

tel.: 697 107 647

ul. Gdańska 91

90-613 Łódź

SKIERNIEWICE

tel.: 604 54 55 05

ul. Kopernika 5

96-100 Skierniewice